Nowe książki od Kinga

16 lutego, 2021 by Później No Comments

Stephen King to jeden z takich autorów, który doskonale wie jak napisać książkę, aby wzbudzić zainteresowanie czytelników. Zresztą przez tyle lat doczekał się on takiej sławy, że teraz niespecjalnie musi starać się o to, aby zrobić reklamę swoim książkom. Wszyscy z niecierpliwością oczekują aż jego kolejne propozycje literackie znajdą się na rynku. Tak samo jest z powieścią pt. “Później“. Nowa książka, która ma szansę w 2021 roku zawojować rynek. Zbiór opowiadań, które będzie się z przyjemnością czytało w wolne wieczory lub w innej chwili w ciągu dnia. To nie jedyna genialna książka tego autora. Cały jego dorobek literacki zasługuje na uwagę czytelników.

“Worek kości”

Niektórzy twierdzą, że jest to jedna z najsłynniejszych książek tego autora. To do niej mają wracać czytelnicy za każdym razem, kiedy mają ochotę na prawdziwą grozę. Powieść została zainspirowaną słynną Rebeką Daphne du Maurier.. Głównym bohaterem jest Mike Noolan – sławny pisarz, który ma na swoim koncie wspaniałe dzieła literackie. Tylko, że po tragicznej śmierci swojej żony, autor czuje się wewnętrznie wypalony. Mike postanawia wyjechać do miejsca, gdzie spędził z żoną najszczęśliwsze chwile, aby móc na nowo poczuć powracającą do niego wenę. Na miejscu, w urokliwym miasteczku, z miejsca wdaje się w konflikt, który trwa pomiędzy młodą wdową a jej teściem – lokalnym magnatem. Teść chce uzyskać prawo do opieki nad trzyletnią wnuczką. Mike widzi, że malutka to taka prawie jego córka, której los mu poskąpił. Autor wie po czyjej stronie powinien się opowiedzieć. Grozy całej sytuacji dodaje fakt, że mamy tutaj do czynienia z domem, który jest nawiedzany. Mike jeszcze nie wie, że jego zmarła żona będzie miała mu do przekazania ważną informację. Jaką? Tego wszyscy dowiedzą się z książki.

“Outsider”

W parku zostają znalezione zwłoki chłopca, które są wyjątkowo zmasakrowane. Policja szybko bierze się za rozwiązanie sprawy. Dowody prowadzą prosto do jednego z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych mieszkańców miasta. Jest nim Terry – trener drużyny młodzieżowej, mąż i ojciec dwóch córek. Tylko, że Terry ma alibi na czas zbrodni. Czy to więc oznacza, że ktoś chce go wrobić? A może sam trener ma bestialskie oblicze, którego nikt nie zna? Zostaje zarządzone jego aresztowanie w świetle jupiterów, aby pokazać skuteczność policji. Terry twierdzi, że tego nie zrobił, ale na miejscu zbrodni zostają znalezione ślady DNA. Jakie jest więc wyjaśnienie całej sprawy? Czy Terry zostanie skazany?